Parafia Św. Stanisława Kostki w Rypinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

 1.               Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci naszego świętego patrona św. Stanisława Kostki. Nasz Patron nad wszystko kochał Boga. Prośmy abyśmy i my za Jego wstawiennictwem coraz bardziej kochali Boga i byli Mu wierni. Odpust to darowanie kar za grzechy po spełnieniu wymaganych warunków. Dziękuję za wygłoszone słowo Boże ks. dr. Jarosławowi Tomaszewskiemu.
 2.               W najbliższy wtorek 26 września po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie do sali różańcowej w domu parafialnym.
 3.               W przyszłą niedzielę rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.15; w soboty po Mszy Świętej o godz. 9.00; w niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30; Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 4.                W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się diecezjalne spotkanie Parafialnych Rad Duszpasterskich.
 5. Za tydzień w trakcie Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy modlić się w sposób szczególny za dzieci, które w maju przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci.
 6.               W piątek 29 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 7.               Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa we wspólnotach działających w naszej parafii. Młodzież, która chce poznać czym jest Oaza – zapraszamy na spotkanie w czwartek o 18:30. Rozpoczynamy nowy rok formacji. Więcej informacji u ks. Łukasza Zdunkiewicza albo Julki Malanowskiej.
 8.               W środę 27 września o 18:30 odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych, które chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Spotkanie odbędzie się w auli domu parafialnego. Więcej informacji u odpowiedzialnego za przygotowanie ks. Łukasza Zdunkiewicza.
 9.               Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Maryjnego w Smardzewie, która odbędzie się w sobotę 7 października. Chętne osoby mogą się zapisywać u ks. Kamila. Koszt pielgrzymki wynosi 30 zł.
 10.               W następną niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz procesję eucharystyczną. Prosimy o przybycie asystę procesyjną. 
 11. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński: Krzysztof Stachewicz, kawaler par. tut i Jolanta Wiśniewska, panna par. Świętej Trójcy w Pruszczu Pomorskim – zap. I; ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem.
 12. W tym tygodniu zostało zamontowanych 16 nowych ławek. Mamy zakończoną nawę główną naszego kościoła. W najbliższym czasie będą montowane maty grzewcze firmy kamo. Dziękuje za ofiary składane na tace.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych.
 14. BARDZO PILNE! U małej Kamilki zdiagnozowano SMA – chorobę, która krok po kroku osłabia mięśnie. Rodzice błagają o ratunek dla Kamilki. Trwa walka o najdroższy lek świata. Jej brat bliźniak jest zdrowy… W naszej Parafii w następną niedziele fundacja „Sie Pomaga” korzystając ze wsparcia druhów strażaków po każdej Mszy Świętej przeprowadzi zbiórkę dla małej Kamilki.
 15. Polecajmy Bogu wszystkie nasze intencje, módlmy o pokój na świecie, o sprawiedliwy pokój na Ukrainie, o nawrócenie Rosji, o nawrócenie każdego z nas, prośmy o dar żywej wiary, polecajmy Bogu wszystkie intencje naszej wspólnoty parafialnej, módlmy się w intencji migrantów oraz uchodźców Chwała Ojcu i Synowi…. Królowo Pokoju, Królowo Polski, Pociecho Migrantów, polecajmy Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych – w minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Elżbieta Michalak-Szczygielska, śp. Małgorzata Cieplak, wieczny odpoczynek……