Parafia Św. Stanisława Kostki w Rypinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII Niedziela Zwykła –  26.06.2022.

 1.          Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
 2.           W miniony piątek obchodziliśmy uroczystość odpustową NSPJ oraz dziękowaliśmy Bogu za 40 lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w tych uroczystościach oraz włączyli się w ich przygotowanie bardzo dziękuje. Dziękuję za udział w naszych uroczystościach chórowi Belcanto, miejskiej orkiestrze pod dyrekcją p. Klaudii Kuźmińskiej, asyście procesyjnej, dzieciom sypiącym kwiatkami, druhom strażakom, wszystkim osobom aktywnie włączającym się w przygotowanie i przebieg liturgii; dziękuję wszystkim uczestniczącym w 40-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, osobom przygotowującym naszą świątynie, p. Joli za przygotowane kompozycje kwiatowe. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przygotowanie Słowa Bożego, które każdy może zabrać ze sobą wychodząc z kościoła. Dziękuję Kościołowi Domowemu na ręce Państwa Grażyny i Józefa Darmofalskich za przygotowanie festynu rodzinnego. Wszystkim za wszelkie dobro, troskę, życzliwość, zaangażowanie oraz szczerą otwartość dziękuję.
 3.          Dziś grupa naszych pielgrzymów wędruje do sanktuarium MB Bolesnej w Oborach, aby dziękować za Matczyną opiekę Matki Bożej Oborskiej i prosić o Jej wstawiennictwo za naszą wspólnotę parafialną. O godz. 14.00 w Oborach będzie odprawiona dziękczynna Msza Św.
 4.          Dziękuje wspólnocie KŻR za pielgrzymkę autokarową do MB Licheńskiej w intencji naszej Parafii, aby Miłosierny Bóg przez przyczynę św. Stanisława Kostki zesłał naszej Wspólnocie Parafialnej potrzebne łaski, szczególnie dar żywej wiary, aby stawała się źródłem życia i świętości oraz promieniowała odnową życia religijnego.
 5.          W środę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, Papieżu Franciszku i ks. bp. Piotrze. Prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze i obdarzał potrzebnymi łaskami. Módlmy się o nowego Pasterza dla naszej diecezji.
 6.          Rozpoczął się czas wakacji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, a wśród nich katechetom, którzy wiele serca poświęcili trosce o dobre ukształtowanie powierzonej im młodzieży i dzieci. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku oraz przeżywania swego czasu wolnego z Bogiem.
 7.          W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30 w sobotę 10.00 – 12.00 (w sytuacjach losowych kontakt z duszpasterzem możliwy jest o każdej porze pod tel. dyżurnym 500738850).
 8.          W czasie wakacji nie będzie drukowany biuletyn parafialny.
 9.          W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o godz. 9.00.
 10. W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze niewierności i znieważenia. Po Mszy św. zapraszamy do modlitwy różańcowej.
 11. W tym tygodniu poświęcenie pól: we wtorek w Starorypinie Prywatnym o godz. 19.00, w środę w Mariankach o godz. 19.00, w sobotę w Rypałkach o 13.30, w Godziszewach również w sobotę o godz. 13.00. Będziemy prosić Boga, aby nasza ziemia dała dobre plony, aby nikomu nie brakowało chleba oraz aby dobry Bóg błogosławił nasze rodziny i chronił nas od kataklizmów. Wioski, w których nie było jeszcze poświęcenia pól zachęcamy do zorganizowania tej pięknej i ważnej modlitwy.
 12. Dziękuje za ofiary składane na tace.
 13. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Zachęcamy do nabycia Małego Gościa Niedzielnego.
 14. Polecajmy Bogu wszystkie nasze intencje, módlmy się o pokój na świecie o pokój na Ukrainie, o nawrócenie Rosji, módlmy się o dobrego pasterza dla naszej Diecezji, módlmy się o dar powrotu do normalnego chrześcijańskiego sakramentalnego życia, polecajmy Bogu chorych, módlmy się w o dobry wypoczynek w czasie wakacji, niech to będzie błogosławiony czas dla rodziny i bliskich, Chwała Ojcu i Synowi….  Królowo Pokoju, Matko Kościoła, Uzdrowienie chorych …… polecajmy Miłosiernemu Bogu  naszych bliskich zmarłych, w minionym tygodniu odeszli do Boga śp. Ryszard Wilczyński, śp. Hanna Cieszyńska, śp. Kazimierz Tuchalski śp. Irena Gomse,  wszystkie śmiertelne ofiary wojny na Ukrainie, wieczny odpoczynek……