Parafia Św. Stanisława Kostki w Rypinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII Niedziela Zwykła
– 02.10.2022.
1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.15; w soboty po Mszy Świętej o godz. 9.00; w niedzielę zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30; w sposób szczególny zapraszamy do tej modlitwy młodzież.
3. W pierwszy czwartek miesiąca 06.10 zapraszamy na Godzinę Świętą. Od 23.00 do 00.00 będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie rozważając Jego mękę.
4. W najbliższy czwartek Zespół Szkół nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Rypinie obchodzi 16-tą rocznicę nadania szkole imienia. Tego dnia cała społeczność Zespołu pragnie dziękować Bogu za dar wyjątkowego patrona, a także prosić o potrzebne łaski. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 11:00.
5. W przyszłą niedzielę, 09 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Tego dnia Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy Akcji Katolickiej oraz wszystkim ofiarodawcom. Przypominamy, że nasza parafia pomaga też młodym parafianom studentom, fundując od 2005 roku nasze parafialne stypendia.
6. W niedzielę 09 października po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się. spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV, które w tym roku odnowią przyrzeczenia chrztu św.
7. W sobotę o 1000 spotkanie dla narzeczonych w ramach trwającego kursu przedmałżeńskiego.
8. W sobotę 08.10 po wieczornej Mszy Świętej (ok 19.00) zapraszamy na wieczór uwielbienia.
9. W sobotę 8 października b. r. zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Koszt pielgrzymki 35 zł. Wyjazd o godz. 7:00. Zapisy przyjmuje p. Teresa Murawska oraz ks. Marek Pszczółkowski.
10. Zachęcamy w dniach 02-09.02.2023 do udziału w parafialnej pielgrzymce do Ziemi Św. oraz Jordanii. Więcej informacji znajdziemy na parafialnej stronie internetowej oraz fb. Bliższych informacji udziela ks. Proboszcz.
11. Zapraszamy na spotkanie osoby, które podczas Mszy św. chcieliby czytać słowo Boże; spotkanie lektorów odbędzie się w najbliższą środę o 18:30.
12. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2023 r. znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów, porad, przepisów kulinarnych. Cena kalendarza wynosi 32 zł.
13. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie; można również znaleźć wspomnienie o zmarłym aktorze Franciszku Pieczce. Jest także do nabycia w cenie 12 zł numer specjalny Gościa Niedzielnego – „Dotyk Miłosierdzia” poświęcony Jezusowi Miłosiernemu i św. Faustynie.
14. Polecajmy Bogu wszystkie nasze intencje módlmy się o pokój na świecie, o dobrego pasterza dla naszej diecezji, polecajmy Bogu chorych, cierpiących, módlmy się o żywą wiarę, nadzieję , miłość. O łaskę nawrócenia dla naszych Parafian będących daleko od Boga. Chwała Ojcu i Synowi…. Królowo Pokoju, Uzdrowienie Chorych, Królowo Różańca Świętego, polecajmy Miłosiernemu Bogu naszych bliskich zmarłych, wszystkie śmiertelne ofiary wojen, dusze w czyśćcu cierpiące, wieczny odpoczynek……