Parafia Św. Stanisława Kostki w Rypinie

Zespół młodzieżowy i schola

Zespół młodzieżowy

Jesteśmy zespołem młodzieżowym, które przez śpiew i grę wielbi Boga. Jesteśmy zgraną paczką przyjaciół, która obecnie liczy 9 osób. W składzie mamy 6 wokali ( Magdalena Filipska, Julia Malanowska, Jessica Olszewska, Klaudia Cieciórka, Patrycja Kolasińska, Magdalena Kuczkowska)
oraz instrumenty:
gitara akustyczna – Łukasz Gapiński
gitara basowa/klarnet – Hubert Lisiński
pianino/wokal – Julia Malanowska
instrumenty perkusyjne – Paweł Chrzanowski

Na swoim koncie mamy wiele sukcesów m.in pierwsze miejsce podczas Sacrosongu w Rypinie, a także podczas wyjazdów do Gostynina czy Gralewa. W latach 2017-2019 braliśmy udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę, posługując w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na Mszy Świętej. Wystąpiliśmy również podczas 37. Pielgrzymki Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Śpiewem i grą wielbimy Pana Boga także podczas corocznych pielgrzymek do Obór czy Skępego.

Można nas usłyszeć na niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 20:00 (zimą o 18:00).

Schola

Schola jest wspólnotą dzieci i młodzieży, która poprzez śpiew działa na chwałę Boga. Jest to chór liczący około 20 osób i śpiewający do akompaniamentu gitary i pianina. W nasz skład wchodzą zarówno dziewczyny, jak i chłopcy w różnym wieku. Schola bierze czynny udział w życiu Parafii, grając i śpiewając podczas coniedzielnych Mszy Świętych, a także w trakcie rekolekcji dla szkół czy uroczystości takich jak Komunia Święta. Grupa może pochwalić się licznymi sukcesami podczas konkursów m.in. w Gralewie. Co jakiś czas zamiast prób organizujemy spotkania integracyjne, pełne dobrej zabawy, gier i wspólnie spędzonego czasu np. andrzejki. Co roku mamy również możliwość wyjazdu podsumowującego wraz z innymi grupami naszej Parafii, dzięki czemu możemy zwiedzać takie miejsca jak Warszawa, Gdańsk czy Mazury. Scholę można usłyszeć podczas niedzielnych Mszy Świętych o godzinie 11:00. Próby odbywają  się w soboty o godzinie 10:30 w Auli.

Wszystkie osoby chętne zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość prywatną do opiekuna scholi (Facebook – Magda Kuczkowska) lub przez bezpośrednie przyjście na próbę.