Parafia Św. Stanisława Kostki w Rypinie

Archiwalne wpisy

DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY

PLAN ADORACJI W DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY W NASZEJ PARAFII:

19.09.2023

07:00 – 08:00 Msza św. z homilią; po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji

08:00 – 09:00 Rypałki, Iwany
09:00 – 10:00 Starorypin Prywatny, Starorypin Rządowy
10:00 – 11:00 Dłutka + SZAFARZE
11:00 – 12:00 Nowa, Polna, Wiejska
12:00 – 13:00 Anioł Pański; Zielona, Bukowa, 11 listopada
13:00 – 14:00 Wojska Polskiego
14:00 – 15:00 KŻR – modlitwa różańcowa cz. I; Zakrocz, Podole
15:00 – 16:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych; Śpiew Suplikacji; Dojazdowa, Ks. Podlesia, Nowe Osiedle + STRAŻACY
16:00 – 17:00; Mickiewicza, Gałczyńskiego + DZIECI
17:00 – 18:00 Różaniec cz. II w intencji dzieci i młodzieży. Akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Jezusowemu – Kościół Domowy, Puszcza Miejska, Puszcza Rządowa
18:00 – 19:00 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sakramencie z homilią
19:00 – 20:00 Modlitwa uwielbienia z Odnową w Duchu Świętym; Prusa, Sadowa, Wiśniowa, Malinowa + KATECHECI
20:00 – 21:00 Kwiatowa, Lipowa, Żeromskiego + LEKTORZY I MŁODZIEŻ
21:00 – 22:00 Apel – modlitwa różańcowa – cz. III. – Rodzice dziecięcej róży różańcowej; Mławska
22:00 – 23:00 Godziszewy, Marianki, Starorypin Plebanka
23:00 – 00:00 Słoneczna, Ks. Lissowskiego, Sommera + AKCJA KATOLICKA

20.09.2023

00:00 – 01:00 Konopnickiej, Warszawska, Kostrzał, Wilcza Łapa + LEKTORZY
01:00 – 02:00 Cicha, Norwida, Słowackiego, Ogrodowa + STRAŻACY
02:00 – 03:00 1 maja, Młyńska, 3 maja + DOMOWY KOŚCIÓŁ
03:00 – 04:00 Willowa + DOMOWY KOŚCIÓŁ
04:00 – 05:00 Asnyka, Brzechwy, Leśmiana, Tuwima + DOMOWY KOŚCIÓŁ
05:00 – 06:00 Cholewińskiego, Nałkowskiej + KŻR
06:00 – 07:00 Różaniec cz. IV. –Akcja Katolicka, Koszarowa, Dworcowa
06.40 – Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”; Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zakończenie adoracji
07:00 – 08:00 Msza Święta

PIELGRZYMKA DO ROSTKOWA

W sobotę 16 września 2023 r. odbędzie się kolejna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa – miejsc związanych z życiem św. Stanisława Kostki. Spotkaniu pod nazwą ROSTKOWO MŁODYCH będzie towarzyszyć hasło “Zbudujmy dom na skale”, nawiązujące do tematu roku duszpasterskiego “Wierzę w Kościół Chrystusowy”: Kościół jest jak dom zbudowany na skale, każdy w nim może czuć się bezpiecznie, bo Budowniczym i Gospodarzem jest w nim Jezus Chrystus. Wiedział o tym św. Stanisław Kostka, który pragnął poświęcić swoje życie Kościołowi i zostać jezuitą. Odkrył, że warto być blisko Gospodarza i Budowniczego Kościoła – Jezusa Chrystusa – za Nim tęsknił, Jego słuchał i Jego szukał przez całe swoje młode życie!
Plan wydarzenia można zobaczyć pod linkiem:

https://duszpasterski.pl/rostkowo-modych-zapraszamy-na-41-pielgrzymk-do-przasnysza-i-rostkowa/


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

                                                                               Janusz Korczak

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże”

Mt 10, 14.

          W najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty do udziału w Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Szymona Stułkowskiego, która będzie odprawiona w intencji uczniów i nauczycieli o godz. 8:00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Rypinie.

 

 

Zmarł ks. Marek Czarzasty

 

Msza Święta w intencji zmarłego ks. Marka Czarzastego będzie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 27.08. o godz. 13:00

 

_____________________________________________________________________________________________

Z głębokim żalem informujemy, że 17 sierpnia 2023 roku, w hospicjum Caritas w Płocku, zmarł ks. Marek Czarzasty. Odszedł do Pana w 48 roku życia i 24 roku swojego kapłaństwa. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Marka Czarzastego odbędą się 22 sierpnia (wtorek) o godzinie 11.00 w kościele w Grudusku. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczyć będzie bp Mirosław Milewski. 21 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 19.30 w Żurominie w intencji Zmarłego zostanie odprawiona Msza św. przedpogrzebowa. Poprzedzona zostanie modlitwą różańcową, która rozpocznie się o godzinie 18.45Śp. Ks. Marek pracował w naszej Parafii jako wikariusz w latach 2004-2009.

Informacja dla pielgrzymów:
Spotkanie pielgrzymkowej grupy brązowej odbędzie się w Parafii św. Bartłomieja w Rogowie dnia 16lipca
i rozpocznie się Eucharystią o godz. 16.00.

KONCERTY ORGANOWE

ODPUST PARAFIALNY

W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana. Jezusa jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 700, 1000 i 1800. Słowo Boże w trakcie mszy św. o godz. 10.00 i 18.00 będzie głosił ks. prałat dr Ireneusz Wrzesiński. Prośmy, aby serce każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości odpustowej. Zapraszamy całą asystę procesyjną oraz dziewczynki sypiące kwiatkami. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Rypinie

W ostatnim czasie nasiliły się próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podających się za policjanta, czy pracownika banku.

Sposób działania oszustów jest podobny, ale ciągle modyfikowany. Dzwoniące osoby przekonują rozmówców, że ich pieniądze na koncie bankowym są zagrożone, bo były próby ich wypłaty. W trakcie rozmowy wywierają presję czasu, zakazują rozłączania telefonu i kontaktu z innymi osobami. W konsekwencji proszą o przelanie pieniędzy na podane przez nich konto bankowe, pozostawienie we wskazanym miejscu lub przekazanie innej osobie pod pretekstem zatrzymania rzekomych oszustów. W ten sposób ofiary tracą oszczędności swojego życia.

Nie dajmy się oszukać. Nigdy żaden policjant nie informuje osób o podejmowanych działaniach, a w szczególności o tajnych akcjach. Nigdy też policjanci nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Nie działajmy pochopnie, w razie wątpliwości skontaktujmy się ze swoim bankiem i zweryfikujmy te informacje. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, nie przelewajmy pieniędzy na nieznane nam konta bankowe. O wszystkich takich sytuacjach natychmiast informujmy policję dzwoniąc pod numer 112.

PARAFIALNY FESTYN RODZINNY

BIERZMOWANIE I WPROWADZENIE RELIKWII

Obchodzona w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego należy do trzech najważniejszych wydarzeń wspominanych w roku liturgicznym. Proponujemy, abyśmy wszyscy razem przygotowali się do tej uroczystości, czuwając na modlitwie. Zapraszamy do udziału w czuwaniu na modlitwie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w najbliższą sobotę 27 maja o godz. 17.00. W tym dniu podczas Mszy Świętej o 18.00 bp Mirosław Milewski wprowadzi do naszej świątyni relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona powiatu rypińskiego oraz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.

foto: pixabay

PROJEKCJA FILMU W KINIE "BAŁTYK"

Kino Bałtyk uzyskało zgodę dystrybutora na wyświetlenie filmu: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Zapraszamy we wtorek 23.05.2023 godz. 09.00 oraz w środę 24.05.2023 o godz. 09.00 i 18.00.

Asyż. W na pół szklanym grobowcu w kościele Matki Bożej Większej znajduje się ciało świętego. Innego niż wszyscy. Ubrany w dżinsy, sportową bluzę i buty Nike’a wygląda, jakby przed chwilą zasnął. Po ludzku, nie powinien tu być. Piętnastolatkowie nie powinni umierać… Jest jednak w tej historii coś, co przerasta ludzkie pojęcie, jest cudem, życiem, nadzieją…

Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa, zmarłego w 2006 roku na białaczkę nastolatka i wyniesionego na ołtarze w 2020 roku, podjął się znakomity hiszpański dokumentalista Jose Maria Zavala (twórca m.in. filmów: Tajemnica Ojca Pio i Wojtyła. Śledztwo). Jego opowieść nie ogranicza się do pokazania życia radosnego nastolatka, fascynata komputerów, gier wideo i gry na saksofonie. W filmie widzimy nie tylko dojrzałą duchowość Carla, jego szczególne przywiązanie do Eucharystii i modlitwy. To, co najbardziej niezwykłe, dzieje się bowiem teraz. Carlo Acutis na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła, jego wiosną…

Niebo nie może czekać to poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia wiary kino. Jest przy tym – co szczególnie wartościowe – kinem międzypokoleniowym. Na jednym seansie wzruszeni dziadkowie, rodzice i ich dorastające wnuki czy dzieci? Zdecydowanie to ten film! 

(opis dystrybutora)

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIA

Film "Opiekun" w kinie Bałtyk

W środę 19 kwietnia zapraszamy do kina na seans filmu „Opiekun”. Będzie można go zobaczyć w naszym kinie na dwóch seansach: o godz. 16:30 i o godz. 19:00. Zapraszamy. 

Opis filmu „Opiekun”: Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef? „Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO

Zmartwychwstanie Pańskie 2023

 

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

 

Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”.

Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży.

 

Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

 

Szymon Stułkowski

      Biskup Płocki

 

 zdjęcie: canva

ADORACJA W TRIDUUM PASCHALNE

W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. SERDECZNIE ZAPRASZAMY W TYCH DNIACH NA ADORACJĘ PANA JEZUSA UKRYTEGO W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE NAJPIERW W „CIEMNICY”, A POTEM W GROBIE. Proponujemy następujący porządek adoracji:

06 kwietnia 2023 – Wielki Czwartek (adoracja Pana Jezusa w tzw. „ciemnicy”)

 

18:00 – 19:00 – LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ

19:00 – 23:00 – możliwość indywidualnej adoracji

23:00 – 00:00 – Godzina Święta

 

07 kwietnia 2023 – Wielki Piątek

 

09:00 – 10:00 Mickiewicza, Gałczyńskiego

10:00 – 11:00 Zielona, Bukowa

11:00 – 12:00 Dłutka

12:00 – 13:00 Zakrocz, Podole

13:00 – 14:00 Puszcza Miejska, Puszcza Rządowa

14:00 – 15:00 Ogrodowa

15:00 – 16:00 Ks. Lissowskiego

16:00 – 17:00 11 listopada, Willowa

17:00 – 18:00 Koszarowa, Dworcowa

18:00 – 20:00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

Adoracja Pana Jezusa w Grobie:

20:00 – 21:00 Cicha, Norwida, Słowackiego

21:00 – 22:00 Godziszewy, Marianki, Starorypin Plebanka

22:00 – 23:00 Asnyka, Brzechwy, Leśmiana, Tuwima

23:00 – 00:00 1 maja, Młyńska, 3 maja

 

08 kwietnia 2023 – Wielka Sobota

 

09:00 – 10:00 Wojska Polskiego

10:00 – 11:00 – Szkoła Podstawowa nr 1 oraz SP Zakrocz i  SP Starorypin

11:00 – 12:00 – Szkoła Podstawowa nr 3

12:00 – 13:00 Słoneczna, Sommera

13:00 – 14:00 Prusa, Sadowa, Wiśniowa, Malinowa

14:00 – 15:00 Mławska

15:00 – 16:00 Cholewińskiego, Nałkowskiej

16:00 – 17:00 Konopnickiej, Warszawska, Kostrzał, Wilcza Łapa

17:00 – 18:00 Nowa, Polna, Wiejska

18:00 – 19:00 Rypałki, Iwany

19:00 – 20:00 Starorypin Prywatny, Starorypin Rządowy

20:00 – 21:00 Dojazdowa, Ks. Podlesia, Nowe Osiedle

21:00 – 22:00 Kwiatowa, Lipowa, Żeromskiego

 

22:00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

MARSZ JEDNOŚCI ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II

W następną niedzielę przypada 18. rocznica odejścia do „domu Ojca” św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich naszych Parafian do udziału w Apelu Jasnogórskim, który rozpocznie się o godz. 21.00 w kościele parafii św. Stanisław Kostki w Rypinie. Następnie słuchając nauczania św. Jana Pawła II przejdziemy ulicami przed budynek SP nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie,  gdzie przed popiersiem Świętego Papieża pomodlimy się Litanią, dziękując za posługę Ojca Świętego oraz za wszystkie wyproszone łaski dla każdego z nas oraz naszej Ojczyzny. Zabierzmy z sobą lampiony, świece. W ten sposób pragniemy okazać naszą jedność oraz wdzięczność za największego Syna polskiej ziemi Świętego Jana Pawła II.

zdj: ekai

DROGA KRZYŻOWA

W najbliższy piątek 31 marca zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Droga Krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele Mszą Świętą o godz. 18.00 i wyruszy z kościoła o 18.45. Będziemy modlić się o zbawienie każdego z nas. W naszej parafii w tym dniu nie będzie innych nabożeństw Drogi Krzyżowej.

obraz: pixabay

APEL AKCJI KATOLICKIEJ

                  AKCJA KATOLICKA DIECEZJI PŁOCKIEJ

09-402 Płock, ul. Tumska 3, tel/fax  (024) 262 50 60

e-mail:  akcjakatolicka@diecezjaplocka.pl ; www.akdp.pl

                  Rachunek bankowy: Akcja Katolicka Diecezji Płockiej,

Bank PEKAO S.A I o / Płock  Nr Rachunku:13124031741111000028907718

                                                                                        Płock, dnia 22.03.2023r

 

 

                  

 

                             Szanowna Pani/szanowny Pan

                                          Prezes POAK

                       Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej

 

 

 

 

W tym wyjątkowym dla wszystkich Polaków czasie Wielkiego Postu, czasie w którym niektóre środowiska próbują zniszczyć nasze chrześcijańskie wartości, do których obrony wzywał nas Święty Jan Paweł II, nie możemy pozostać bezczynni.

W imię odpowiedzialności za Ojczyznę, rodzinę i każdego z nas, zwracamy się do wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej z prośbą o codzienną modlitwę za Kościół i Ojczyznę LITANIĄ DO ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.

Prosimy też o włączanie się we wszystkie dobre dzieła, podejmowane w naszych środowiskach i parafiach.

Wierzymy że nasz Święty Papież, patron Akcji Katolickiej wyprosi nam potrzebne łaski wierności temu co głosił i odpowiedzialności za Chrystusowy Kościół.

 

 

 

 

 

                                                  Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej

 

 

 

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


Sobota 25.03.2023

18.00 – Msza św. – rozpoczęcie rekolekcji.

 

NIEDZIELA  26.03.202

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

09.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

11.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci.

13.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży.

 

PONIEDZIAŁEK 27.03.2023

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

10.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

17.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

19.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

 

WTOREK 28.03.2023

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

10.00– Msza św.  z udziałem osób, starszych, chorych (SAKRAMENT CHORYCH).pot

17.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

19.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

 

ŚRODA   29.03.2023

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

10.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

17.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

19.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

 

Rekolekcje poprowadzi:

Ks. mgr Sławomir Lubiński – dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Ostródzie.

Spowiedź:  Poniedziałek, Wtorek pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

                   

Chorych odwiedzimy  na konkretne wezwanie.

AKCJA KATOLICKA W OBRONIE ŚW. JANA PAWŁA II

Św. Janie Pawle II wstawiaj się za nami, wstawiaj się za Polską – Ojczyzną naszą.

 

Akcja Katolicka w Polsce staje w obronie świętości i dobrego imienia Jana Pawła II, naszego Świętego Patrona. Wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec szkalowania jego Osoby i wprowadzania do przestrzeni publicznej, oderwanego od rzeczywistości wizerunku tego Wielkiego Świętego Polaka. 

 

Ciągle jesteśmy naocznymi świadkami życia Jana Pawła II a w wielkiej spuściźnie  pozostawionego jego nauczania, odnajdujemy odniesienie do źródeł Bożej prawdy, wolności a nade wszystko zachowania godności przynależnej każdemu człowiekowi. Bolejemy też nad każdym grzechem, tak jak to czynił Św. Jan Paweł II, przyjmujemy jego wypowiedzi i działania, również w  sprawach potrzeby oczyszczenia Kościoła z przestępstw w sferze seksualnej.

 

W rozpętanej medialnej nagonce, poprzez próbę zniesławienia Papieża Polaka, odnajdujemy nienawistny atak na nas katolików na nasze autorytety, na młodzież i nasze rodziny, które na fundamencie Bożego ładu pragną budować swoje życie. Odrzucamy atak na nasze świątynie, bluźnierstwa wprowadzane w naszą kulturę i wprowadzany przez media nieustanny zamęt. Nie zgadzamy się na narzucanie nam programów i niemoralnych wzorców. Nie pozwolimy na burzenie polskich, chrześcijańskich systemów wartości.

 

Wielki zryw i jedność ludzi wiary, w tym przedstawicieli Akcji Katolickiej w obronie świętości Jana Pawła II pokazuje, że jest możliwe postawienie swoistego oporu antykulturze. Naród Polski zawsze stał na straży Bożych wartości. Ufamy, że takie też świadectwo pozostawi nasze pokolenie.

 

Przeżywając czas Wielkiego Postu jako ludzie Akcji Katolickiej i wierni Kościoła pozostajemy w bliskości z wizerunkiem Świętego przytulonego do Krzyża Zbawiciela. Niech Święty Jan Paweł II, tak dziś poniżany i odarty z godności będzie naszym największym orędownikiem przed Bogiem.

 

Św. Janie Pawle II – wstawiaj się za nami, uproś otrzeźwienie dla pogubionych sumień rzeszy Polaków,  wstawiaj się za Polską –  Ojczyzną naszą.

 

Urszula Furtak,

prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 

08 marca 2023 r.

 

DZIEŃ SKUPIENIA DLA ROLNIKÓW

WIELKOPOSTNY DZIEŃ ZAMYŚLENIA DLA ROLNIKÓW I OSÓB ZWIĄZANYCH Z ROLNICTWEM
Parafia św. Stanisława Kostki w Rypinie 25 lutego 2023 r
 
Kościół parafialny:
9.45 – Powitanie uczestników, historia Parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie, – ks. kan. Jacek Lubiński
10.00 – Msza św. w intencji rolników
11.00 – Konferencja „Wierzę w Kościół Chrystusowy” – moje miejsce w Kościele – ks. Andrzej Janicki
 
Sala spotkań:
11.30 – Przerwa (kawa, herbata)
12.00 – Pierwsze Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze, Duszpasterstwo „ Solidarność” Rolników, rynki hurtowe jako miejsce sprzedaży owoców i warzyw – p. Janusz Byliński – Prezes Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego SA Bronisze
Sprawy różne
13.30 – Poczęstunek
 
Informacja dla Dekanalnych Duszpasterzy Rolników – prosimy o zabranie z dekanatu 4 osób, zgłoszenia do 15 lutego.
 
Ks. Marek Dyga
Diecezjalny Duszpasterz Rolników
 
Ks. Marcin Sadowski
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego
 
piątek, 3 lutego 2023

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Sobota 18.02.2023 godz. 18.00
 
Niedziela- 19.02.2023 godz. 07.00; 09.00; 11.00; 13.00; 18.00 – Homilie Niedzielne w Parafii.
 
11.00 – Msza św. z udziałem dzieci Szkół Podstawowych ( dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych).
 
18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży ( kl. VII, VIII, I przygotowujący się do sakramentu bierzmowania).
 
Poniedziałek 20.02.2023
 
Godz. 8.15 – 9.15 – SP 1; SP 3; wioski – kl. IV – VIII -„Gdzie jest twój dom?”- Miejsce w kościele.
Godz. 9.30 – 10.30 – SP 1; SP 3; wioski – kl. 0-3 – Kerygmat- o Grzegorz Gut CSsR.
Godz. 11.00 – 11.45 – ZS nr 2 – ks. Kamil Kowalski – moja praca misyjna – głoszenie Dobrej Nowiny.
Godz. 11.45 – 12.45 – ZS nr 2 – o Grzegorz Gut CSsR – „Gdzie uciekasz”, rozważania w oparciu o drogę do Emaus.
 
Wtorek 21.02.2023
 
Godz. 8.15 – 9.15 – SP 1; SP 3; wioski – kl. IV – VIII – „Gdzie jest twój dom?”- Miejsce w kościele.
Godz. 9.30– 10.30 – SP 1; SP 3; wioski – kl. 0 – 3 – Kerygmat- o Grzegorz Gut CSsR.
Godz. 11.00 – 11.45 – ZS nr 2 – ks. Kamil Kowalski – adoracja – rachunek sumienia – sakrament pokuty.
Godz. 11.45 – 12.45 – ZS nr 2 – o Grzegorz Gut CSsR – „Gdzie uciekasz”, rozważania w oparciu o drogę do Emaus.
 
Środa Popielcowa 22.02.2023
 
Godz. 08.15 – nabożeństwo pokutne z posypaniem głów popiołem – SP 1; SP 3; wioski – kl. 1-3 – o Grzegorz Gut CSsR.
Godz. 10.00 – Msza św. z posypaniem głów popiołem – ZS nr 2.
Godz. 11.30 – Msza św. z posypaniem głów popiołem – SP 1; SP 3; wioski – kl. IV – VIII.

Nasza Parafianka potrzebuje pomocy.
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

PORZĄDEK SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH

Porządek spotkań  kolędowych

Poniedziałek – 06.02.2023 – godz. 15.30 – Zielona  parzyste –1 ksiądz; Zielona   nieparzyste –1 ksiądz;

Wtorek – 07.02.2023 – godz. 15.30 – Bukowa –1 ksiądz; Bukowa –1 ksiądz;

Środa –  08.02.2023 – godz. 15.30 – Koszarowa 7, 11 –1 ksiądz;  Koszarowa 9, 13 –1 ksiądz;

Czwartek –09.02.2023 – godz. 15.30 – Nowe Osiedle 24 , 28 –1 ksiądz; Nowe Osiedle 25 – 27 –1 ksiądz;

Piątek – 10.02.2023 – godz. 15.30 – Nowe Osiedle 34 –1 ksiądz; Nowe Osiedle 1-11–1 ksiądz; Nowe Osiedle 12- 19 –1 ksiądz;

Sobota –11.02.2023 – godz. 09.30 – Koszarowa 6 – 2 księży;

Modlitwa w intencji zmarłego papieża Benedykta

W związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI w czwartek, czyli 5 stycznia
2023 roku, w dzień pogrzebu papieża, o godz. 18.00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza Święta o wieczny spokój Jego duszy. Wcześniej o 17:30 odmówimy w tej intencji również różaniec.

Zmarł papież Benedykt XVI

Zmarł papież senior Benedykt XVI. Odszedł o godz. 9.34 do Pana w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej niespodziewanej abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim przez osiem lat. Papież senior zmarł w wieku 95 lat.

Benedykt XVI był 265. papieżem Kościoła katolickiego.

Przed wyborem na następcę św. Piotra w latach 1983-2005 pełniąc jeden z najwyższych urzędów watykańskich prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger był najbliższym współpracownikiem Jana Pawła II.

Przybrał imię Benedykta nawiązując do „papieża pokoju” Benedykta XV oraz patrona Europy i założyciela zakonu benedyktynów, św. Benedykta z Nursji, żyjącego na przełomie V i VI wieku.

Msza św. pogrzebowa papieża seniora Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia na Placu św. Piotra o godz. 9.30. Przewodniczyć jej będzie papież Franciszek.

W poniedziałek 2 stycznia ciało zmarłego Papieża seniora zostanie wystawione w Bazylice Watykańskiej.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

Życzenia Biskupa Płockiego na Święta Bożego Narodzenia 2022

Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Drodzy Diecezjanie!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i rozczulaniu nad Małym Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana.

Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą, i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Płock, dnia 25 grudnia 2022 r.

 

†Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o 11:00 harcerze z #23WDHEISIM przekażą do naszej parafii #BetlejemskieŚwiatłoPokoju Można przyjść z własnym lampionem, żeby zabrać światełko do swojego domu #ŚwiatłodlaCiebie

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Sobota 10.12.2022

18.00 – Msza św. – rozpoczęcie rekolekcji.

 

NIEDZIELA  11.12.2022

07.00 – Msza św. dla dorosłych.

09.00 – Msza św. dla dorosłych.

11.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci – po Mszy św. spotkanie  rekolekcjonisty  z dziećmi.

13.00 – Msza św. dla dorosłych.

18.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem młodzieży – po Mszy św. spotkanie młodzieży z rekolekcjonistą.

PONIEDZIAŁEK  12.12.2022

07.00 – Msza św. dla dorosłych.

10.00 – Msza św. dla dorosłych – po Mszy św. spotkanie rekolekcjonisty z kobietami.

17.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci –  po Mszy św. spotkanie rekolekcjonisty z kobietami.

19.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem młodzieży.

WTOREK  13.12.2022

07.00 – Msza św. dla dorosłych.

10.00 – Msza św. dla dorosłych z udziałem chorych – po Mszy św. spotkanie rekolekcjonisty z mężczyznami.

17.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci – po Mszy św. spotkanie rekolekcjonisty z mężczyznami.

19.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem młodzieży.

ŚRODA  14.12.2022

07.00 – Msza św. dla dorosłych.

10.00 – Msza św. dla dorosłych.

17.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci.

19.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem młodzieży.

 

Rekolekcje poprowadzi:

Ks. Stanisław Szestowicki SDB.

Spowiedź: –  Poniedziałek, Wtorek, Środa: 09.30 – 11.00 oraz  16.30 – 19.00

Chorych odwiedzimy  na konkretne wezwanie.

Adwent. Czas oczekiwania

W Adwencie towarzyszy nam Maryja💙 Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Wpatrzeni w Jej przykład pragniemy podążać na spotkanie z Nim 🚶‍♀️🚶 Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.
W naszym kościele Roraty będą odprawiane o świcie:
🟣 w poniedziałki, środy, piątki o godz. 07.00
🟣w czwartki o godz. 06.00
🟣w soboty o godz. 09.00
🟣 we wtorki o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie we wtorki o godz. 18.00 i czwartki o godzinie 6.00; po tej Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci do domu parafialnego na słodką bułkę oraz kubek gorącego kakao 🥐🥯🥛☕️
‼️ Msza Święta poranna w czwartki w okresie adwentu będzie odprawiana o godz. 6.00, nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00 ‼️
🟪Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą ⌚️ Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń ❌ uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami 🫂 Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 1️⃣1️⃣ do 1️⃣4️⃣ grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Rekolekcje poprowadzi proboszcz parafii św. Mikołaja w Podgrodziu Ks. Stanisław Szestowicki SDB ⛪️😇

STANOWISKO RADY STAŁEJ
KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH
WOBEC MAŁOLETNICH

Jan Paweł II zgodnie z nabywaną wiedzą podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich przez niektórych duchownych oraz wprowadził obowiązujące w całym Kościele normy rozliczania tego typu przestępstw – piszą członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w Stanowisku wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

Pełny tekst stanowiska można przeczytać na: https://episkopat.pl/rada-stala-kep-jan-pawel-ii-podjal-zdecydowana-walke-z-przypadkami-wykorzystywania-seksualnego-dzieci-i-maloletnich/

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
I DZIEŃ ZADUSZNY

1. We wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy Świętej.
+ W naszym kościele Msze Święte z Uroczystości Wszystkich Świętych będą sprawowane: w poniedziałek wieczorem o godz. 18.00, we wtorek o godz. 7.00 i 9.00.
+ Na Cmentarzu Komunalnym Msza Święta o godz.10.00. Przed Mszą Święta procesja. Różaniec za zmarłych tego dnia o godz. 16.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym połączony z wypominkami jednorazowymi.
+ Na Cmentarzu Katolickim przy ul. Lipnowskiej Msza Święta o godz. 11.30, następnie procesja, a różaniec o godz. 18.00.
2. W środę w Dzień Zaduszny czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą do naszego kościoła o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Przed Mszą Świętą o godz. 17:30 różaniec z wypominkami jednorazowymi.
Na Cmentarzu Komunalnym w dzień zaduszny Msza Święta o godz. 16:00.
3. Tradycyjnie 03 listopada wieczorem przeżywamy tzw. Wypominki parafialne przywołując wszystkich, którzy w minionym roku od Wszystkich Świętych odeszli z naszej wspólnoty do Boga. Zapraszamy na Mszę Świętą o 18:00

NOWY BISKUP PŁOCKI

Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla, administratora apostolskiego diecezji płockiej

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II.

W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.

Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixi amicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!

Toruń-Płock, 22 października 2022 r.
We wspomnienie św. Jana Pawła II

Z modlitwą i błogosławieństwem
† Wiesław Śmigiel 

PATRON DLA POWIATU RYPIŃSKIEGO

NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

W sobotę – 1 października – o godz. 10:00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którego ukończenie jest warunkiem zawarcia sakramentu małżeństwa. Spotkania prowadzone będą przez cztery kolejne soboty października. Zapraszamy zainteresowanych do auli domu parafialnego.
fot. pixabay

PIELGRZYMKA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ I JORDANII

Parafia św. Stanisława Kostki w Rypinie w dniach 02-09.02.2023 organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz Jordanii. 

 

Jordania – Ziemia
Święta (8dni, samolot)

02 – 09.02.2023

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW – NAZARET – KANA

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL.
Wylot do Tel Awiwu o godz. 5.40. Przylot do Tel Awiw 10.25. Po przylocie na
miejsce i przejazd do hotelu w Galilei. Przejazd do Nazaretu – miejsca
dzieciństwa Jezusa i wizyta w Bazylice Zwiastowania. Wizyta w Kanie
Galilejskiej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: MAGDALA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW –
TABGA – BANIAS

Śniadanie. Wizyta w Magdali. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę
Błogosławieństw. Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu
Św. Piotra. Przejazd do Cezarei Filipowej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.
Nocleg.

3 DZIEŃ: JERASH – GÓRA NEBO – MADABA – MA ‘IN

Śniadanie. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Wyjazd do
Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk
triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi
mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z
czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego
Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w
Ma’in.

4 DZIEŃ: MA’IN – PETRA

Śniadanie. Ma ‘in miejsce, gdzie znajdują się gorące źródła. Kąpiele.
Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

5 DZIEŃ: PETRA – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec,
amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i
nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i
Grocie św. Hieronima. Grota Mleczna. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Góra
Oliwna: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit,
Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św.
Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika
Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, a
następnie pod Ścianę Płaczu. Przejazd przez zachodnią część miasta, aby
odwiedzić Ain Karem – kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela.
Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski 11.35.
Przylot do Warszawy 14.35.

Cena: 6490 PLN + 150 USD

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA I GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Zgłoszenia przyjmujemy
do 17.11.2022 wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 2000 zł.

 

CENA ZAWIERA:
przelot samolotem; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż
rejestrowany do 23kg; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w
hotelach 3* lokalna kategoryzacja (pokoje 2-, 3-osobowe); 7 śniadań i 7
obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
(13PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.); podatek
VAT

CENA NIE
ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu –
150 USD/os.
(płatne kontrahentowi na miejscu);
posiłków
i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych
napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5%
lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do
pokoju jednoosobowego 1600PLN (pokoje jednoosobowe są do
potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych;

 

UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od
daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in.
syryjskich, libijskich i libańskich!

 

Planowany rozkład lotów:

LO 153  02FEB
WAWTLV   0540 1025  

LO 156  09FEB
TLVWAW   1135 1435    

 

 

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe
(m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku
konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po
stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do
rezygnacji z wyjazdu.

fot. pixabay

DNI EUCHARYSTYCZNE 2022

W nawiązaniu do dziedzictwa przeszłości, a zwłaszcza tradycji nabożeństwa czterdziestogodzinnego, zaprowadzonego w diecezji płockiej w 1779 r. przez biskupa płockiego Michała Jerzego Poniatowskiego, odnowionego następnie w 1909 r. przez bł. biskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, dla większego dobra duchowego wiernych, wziąwszy pod uwagę obecne uwarunkowania i możliwości duszpasterskie diecezji płockiej oraz wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród księży proboszczów, po konsultacji wśród kapłanów i wiernych świeckich, zarządzam, by od dn. 1 lutego 2022 r. w diecezji płockiej były organizowane w sposób ciągły dni eucharystyczne. Są one także odpowiedzią na prośbę Ojca Świętego Franciszka, by na drodze Procesu Synodalnego poprzez adorację wsłuchać się w głos Pana, który został z nami pod postacią chleba.
Ich celem będzie takie praktykowanie wspólnej modlitwy całego ludu Bożego diecezji, aby przez cały rok, w różnych kościołach i kaplicach, trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, który jest najpiękniejszym i prawdziwym znakiem obecności Boga wśród ludu.
Niech wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona diecezji płockiej, który ogromną czcią otaczał Najświętszy Sakrament i przyjmował go z wiarą z rąk anioła, przyczyni się do odnowy życia eucharystycznego.
† Piotr Libera
 
PLAN ADORACJI W DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY W NASZEJ PARAFII:
 
19.09.2022
 
07:00 – 08:00 Msza św. z homilią; po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji
 
08:00 – 09:00 Cicha, Norwida, Słowackiego, Ogrodowa
09:00 – 10:00 Godziszewy, Marianki, Starorypin Plebanka
10:00 – 11:00 Słoneczna, Ks. Lissowskiego, Sommera
11:00 – 12:00 Prusa, Sadowa, Wiśniowa, Malinowa,
12:00 – 13:00 Anioł Pański; Asnyka, Brzechwy, Leśmiana, Tuwima
13:00 – 14:00 1 maja, Młyńska, 3 maja
14:00 – 15:00 KŻR – modlitwa różańcowa cz. I; Mławska
15:00 – 16:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych; Śpiew Suplikacji; Koszarowa, Dworcowa
16:00 – 17:00 Cholewińskiego, Nałkowskiej
17:00 – 18:00 Różaniec cz. II w intencji dzieci i młodzieży. Akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Jezusowemu; Konopnickiej, Warszawska, Kostrzał, Wilcza Łapa
18:00 – 19:00 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sakramencie z homilią
19:00 – 20:00 Modlitwa uwielbienia z Odnową w Duchu Świętym; Nowa, Polna, Wiejska
20:00 – 21:00 Akcja Katolicka, Rypałki, Iwany
21:00 – 22:00 Apel – modlitwa różańcowa – cz. III. – Rodzice dziecięcej róży różańcowej; Zakrocz, Podole
22:00 – 23:00 Starorypin Prywatny, Starorypin Rządowy
23:00 – 00:00 Katecheci, Puszcza Miejska, Puszcza Rządowa
 
20.09.2022
 
00:00 – 01:00 Strażacy, Dojazdowa, Ks. Podlesia, Nowe Osiedle
01:00 – 02:00 Kwiatowa, Lipowa, Żeromskiego
02:00 – 03:00 Wojska Polskiego
03:00 – 04:00 Mickiewicza, Gałczyńskiego
04:00 – 05:00 Zielona, Bukowa, 11 listopada
05:00 – 06:00 Kościół Domowy; Willowa
06:00 – 07:00 Różaniec cz. IV. – lektorzy, Szafarze; Dłutka
06.45 – Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”; Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zakończenie adoracji
07:00 – 08:00 Msza Święta

PIELGRZYMKA DO SKĘPEGO

    W tym roku po raz 162. wyruszy z Rypina piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii i zakrystii parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Rypinie. Pielgrzymka rozpocznie się 07.09.202 (środę) Mszą Świętą o godz. 07.00 i wyruszy z kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego. Hasłem pielgrzymki jest zawołanie „Zawsze przy Maryi”. Osoby niepełnoletnie mogą pielgrzymować tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Znakiem, że dana osoba jest pielgrzymem, jest znaczek pielgrzymkowy. Przy zapisie należy podać imię nazwisko, adres, nr. tel., PESEL. Pielgrzymka ma charakter pokutny. Tegoroczną pielgrzymkę pragniemy ofiarować w intencji pokoju na świecie, Ukrainie i naszej Ojczyźnie. 

Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
W każdy piątek o 17.15 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego z naszej wspólnoty parafialnej.

ZBIÓRKA PODPISÓW

          W ostatnich latach w Polsce doszło do kilkuset profanacji obiektów kultu religijnego. 7 lipca br. Marszałek Sejmu przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „W obronie chrześcijan”. Z tym dniem rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny.  Komitet proponuje zmianę treści art. 195 i 196 Kodeksu karnego. Są to przepisy regulujące odpowiedzialność karną za przestępstwa zakłócania aktów religijnych oraz obrazy uczuć religijnych.

W ostatnich latach w Polsce doszło do kilkuset profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń obiektów kultu religijnego. Zniszczono dziesiątki kapliczek, figur, przydrożnych krzyży, a także murów, drzwi, okien świątyń. Od jesieni 2020 r. doszło do kilkudziesięciu zakłóceń obrzędów religijnych, w tym w szczególności zakłóceń Mszy świętych w wielu polskich miastach. Odpowiedzialność karną za te czyny poniosła garstka ludzi. Dlatego została zaproponowała zmiana treści przepisów karnych w tym zakresie.

Zmiana przepisów zaproponowana została w taki sposób, by dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym, obiektom kultu religijnego, świątyniom, kościołom. Wiąże się to z oczekiwaniem na to, że osoby, które popełniają przestępstwa przeciwko wolności sumienia i wyznania, będą pociągane do odpowiedzialności karnej za swe czyny. Wolność religijna jest wolnością gwarantowaną konstytucyjnie, wobec czego każdy wierny i wyznawca Kościoła lub związku wyznaniowego prawnie uznawanego w Polsce, ma prawo oczekiwać od Państwa Polskiego prawnej ochrony swego kultu.

Kierując się powyższym przesłaniem, dnia 9 lipca zainaugurowana została pod Jasną Górą ogólnopolska zbiórka podpisów. Podpisy zbierane są w całej Polsce, we wszystkich województwach. W akcję zaangażowanych jest kilkuset wolontariuszy. W naszej świątyni można złożyć swój podpis do poniedziałku podając swoje: Imię, Nazwisko, adres, pesel. Podpisy będą zbierane przy ustawionym stoliku pod chórem lub w zakrystii.

Informacje dotyczące 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę w 2022 r.

 

 

 

1) Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Powróćmy na Eucharystię”. W tym roku nawiązujemy do programu duszpasterskiego w Kościele w Polsce. Rekolekcje w drodze będą okazją do odnowienia i pogłębienia pobożności eucharystycznej.

2) Pielgrzymka wyruszy z Katedry Płockiej, 6 sierpnia 2022 r. po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego o godz. 6.00. Zapraszamy do koncelebry wszystkich Księży związanych z dziełem Pielgrzymki, Gości i sympatyków. Trasa Pielgrzymki została podzielona na 9 etapów (około 30 km dziennie). Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2022 r. w godzinach porannych (7.30-8.15).

3) Do zapisu na pielgrzymkę służy wyłącznie indywidualna Karta Uczestnictwa (wg wzoru przekazanego do parafii lub ze strony internetowej: www.pielgrzymka.com) zawierająca niezbędne dane osobowe pielgrzyma. W związku z powyższym prosimy o czytelne i rzetelne jej wypełnienie. Zapisy indywidualne i zbiorowe na Pielgrzymkę organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, a następnie zgłaszają pielgrzymów w punkcie zapisów mieszczącym się w Szkołach Katolickich przy ul. Nowowiejskiego 2  w dniach 3,4,5 sierpnia br. (w godz. od 10.00 do 17.00). Bardzo prosimy o przywożenie i pozostawienie w punkcie zapisu gotowych kart (wzory kart zostały przekazane księżom Dziekanom). Prosimy duszpasterzy, by wszystkim zapisującym się na pielgrzymkę (na wcześniej zorganizowanym spotkaniu) wyjaśnili, iż pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze, a nie rajdu turystycznego.

4) Opłata pielgrzymkowa, wynosi: 120 zł od każdego uczestnika Pielgrzymki. Dzieci do 13 lat płacą 100 zł. Opłata ta przeznaczona jest na: przewóz bagażu, ubezpieczenia (OC i NW), leki i środki medyczne, sanitariaty /toi-toi/, funkcjonowanie kuchni pielgrzymkowej oraz innych służb /opłaty samochodów, które wynajmujemy/, identyfikatory pielgrzymkowe, koszulki w kolorze grupy, Książeczki Pielgrzyma i inne materiały organizacyjne. Z kierowcą samochodu bagażowego trzeba uzgodnić i dodatkowo opłacić przewóz bagażu z Częstochowy oraz materiałów nietypowych, np. butli gazowej (nie wolno pakować jej do plecaka, by nie narażać na niebezpieczeństwo samozapłonu!). Pielgrzymi uiszczają wpisowe i opłatę za bagaż przy zapisie. Bagaż osobisty oddaje się do samochodu swojej grupy, zatrzymując przy sobie tylko te rzeczy, które będą potrzebne w czasie drogi. Kierowca samochodu bagażowego odpowiada za transport bagażu oddanego pod jego zarząd. Osoby, które zamierzają wziąć udział w niecałej Pielgrzymce (np. w weekend) i dołączają w trakcie Pielgrzymki zobowiązane są do zgłoszenia się do  Służby Informacji po przybyciu na trasę.

5) Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Na pątniczym szlaku będziemy pamiętać o duchowych pielgrzymach, m.in. wysyłając pozdrowienia z trasy. Zapisy na Pielgrzymkę Duchową organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, sporządzając listę z danymi (nazwisko i imię, dokładny adres z kodem, parafia) i przekazując ją do Biura Informacji Pielgrzymkowej. Przy zapisie Duchowi Pielgrzymi składają dobrowolną ofiarę. Duchowi Pielgrzymi otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień wraz z dokładną trasą pielgrzymki. Podczas dziewięciu dni pielgrzymki zachęcamy Duchowych Pielgrzymów do udziału w codziennej Mszy św. oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym.

6) Zespół Odpowiedzialnych za służby:

– Przewodnik Pielgrzymki – ks. Jacek Prusiński

– Kwatermistrz – ks. Piotr Gadomski

– Liturgia – ks. Jakub Kępczyński

– Kierownictwo Trasy  – ks. Łukasz Kiciński

– Kuchnia – p. Piotr i Magda Poryzińscy

– Zaopatrzenie – p. Andrzej Jakubowski; p. Mirosław Sitek

– Służba Ekologiczna –  p. Hanna Zawodniak

– Służba Techniczna – p. Piotr Bachman

– Służba Medialna – ks. Jacek Wichorowski

– Informacja – p. Agnieszka Czaplicka, p. Agnieszka Sitek

– Służba Zdrowia – p. Małgorzata i Dariusz Dybowscy

– Kantor Pielgrzymki –  p. Mateusz Lampkowski

– Katolickie Radio Diecezji Płockiej – ks. Krzysztof Świerczyński.

                                 GRUPA i PRZEWODNIK:

BIAŁO-CZERWONA – ks. Grzegorz Makowski

BIAŁA – ks. Wojciech Nikodymczuk

BŁĘKITNA – ks. Tomasz Dec

BRĄZOWA – ks. Tomasz Gerek

GRANATOWA – ks. Wojciech Czajkowski

MIEDZIANA –ks. Tomasz Kolczyński

POMARAŃCZOWA – ks. Marian Chalecki SDB

SREBRNA – ks. Krzysztof Stawicki

ZIELONA – ks. Adam Kowalski

ZŁOTA – ks. Łukasz Rogowski

ŻÓŁTA – ks. Arkadiusz Ronowicz

 

7) Pielgrzymka będzie wędrowała w 11 grupach. Dekanaty zostały związane z określonymi kolorami grup. Przy zapisie pielgrzymów prosimy przestrzegać niżej podanej rejonizacji:

– biała (26 parafii) Ciechanów-Wsch. i Zach., Strzegowo,

– biało-czerwona (38 parafii) Płock-Wsch., Płock-Zach, Bodzanów, Bielsk,

– błękitna (18 parafii) Nasielsk, Zakroczym,

– brązowa (32 parafii) Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin,

– granatowa (34 parafii) Płońsk-Płd, Płońsk-Płn, Raciąż, Wyszogród,

– miedziana (16 parafii) Mława-Wsch, Mława-Zach,

– pomarańczowa grupa salezjańska,

– srebrna (19 parafii) Pułtusk, Serock,

– zielona (27 parafii) Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo,

– złota (24 parafii) Przasnysz, Maków Maz., Dzierzgowo,

– żółta (14 parafii) Gostynin, Gąbin.

 

8) Informujemy, że stałym miejscem udzielania sakramentu małżeństwa w czasie Pielgrzymki jest Głogowiec (7.08). Do dnia 31.07 należy zgłaszać ewentualne śluby do ks. Jakuba Kępczyńskiego (tel. 507 674 424) – odpowiedzialnego za służbę liturgiczną. Formalności dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa załatwia się w swojej parafii.

9) Na Pielgrzymkę należy zabrać ze sobą namiot, gdyż możliwości noclegowe u gospodarzy są ograniczone. Na Pielgrzymkę nie powinno zabierać się rzeczy cennych, o dużej wartości.

10) Osoby niepełnoletnie powinny obowiązkowo posiadać: pisemną zgodę rodziców na przeprowadzenie zabiegu operacyjnego w razie konieczności (wyrażoną na karcie uczestnictwa, oraz książeczce pielgrzyma) oraz dorosłego opiekuna, którego imię i nazwisko musi być wymienione w/w karcie. Kto nie będzie spełniał powyższych warunków nie zostanie zapisany na Pielgrzymkę!

11) Ze względu na wysokie koszty leków i środków opatrunkowych bardzo prosimy, by Pielgrzymi zabrali ze sobą niezbędne środki opatrunkowe (bandaże, plastry, watę itp.) i leki, zwłaszcza osobiste!!! Wszystkich lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników medycznych, którzy pragną wesprzeć swoją wiedzą i pomocą Służbę Medyczną podczas Pielgrzymki, uprzejmie zapraszamy do współpracy.

12) Czcigodnych Księży Proboszczów gorąco prosimy o podanie w lipcu swoim Parafianom niezbędnych informacji dotyczących tegorocznej Pielgrzymki w krótkich ogłoszeniach parafialnych oraz o wywieszenie plakatu pielgrzymkowego, przekazanego wcześniej do każdej parafii naszej diecezji. Szczególnie prosimy o informacje o Pielgrzymce w niedzielę 10 lipca, kiedy będzie czytana zachęta Księdza Biskupa do pielgrzymowania. W tym dniu warto również w homiliach nawiązać do idei pielgrzymowania, uczynić w parafiach w miarę możliwości „niedzielę pielgrzymkową”.

Płock, dnia 1 czerwca 2022 r.

       

Ks. Jacek Prusiński
Główny Przewodnik 41. Pieszej Pielgrzymki
Diecezji  Płockiej na Jasną Górę

 

NABOŻEŃSTWO 40-GODZINNE

Zgodnie z zapowiedzią z naszego biuletynu parafialnego w tym tygodniu będziemy przeżywać 40-godzinne nabożeństwo. Podajemy PLAN ADORACJI:
22 czerwca (środa)
20:00-21:00 WIECZÓR UWIELBIENIA
21:00-22:00 – Wojska Polskiego
22:00-23:00 – Mickiewicza
23:00-00:00 – Gałczyńskiego
23 czerwca (czwartek)
00:00-01:00 – Willowa
01:00-02:00 – Zielona
02:00-03:00 – Bukowa
03:00-04:00 – 11 listopada
04:00-05:00 – Dłutka
05:00-06:00 – Kwiatowa, Lipowa, Żeromskiego
06:00-07:00 – Dojazdowa, Ks. Podlesia, Nowe Osiedle
07:00-08:00 – MSZA ŚWIĘTA
08:00-09:00 – Puszcza Miejska
09:00-10:00 – Puszcza Rządowa
10:00-11:00 – Podole
11:00-12:00 – Starorypin Prywatny
12:00-13:00 – Starorypin Rządowy
13:00-14:00 – Zakrocz
14:00-15:00 – Iwany
15:00-16:00 – Rypałki
16:00-17:00 – Nowa, Polna, Wiejska
17:00-18:00 – Konopnickiej, Warszawska, Kostrzał, Wilcza Łapa
18:00-19:00 – MSZA ŚWIĘTA
19:00-20:00 – Mławska
20:00-21:00 – Nałkowskiej
21:00-22:00 – 3 maja
22:00-23:00 – 1 maja, Młyńska
23:00-00:00 – Tuwima
24 czerwca (piątek)
00:00-01:00 – Leśmiana
01:00-02:00 – Brzechwy
02:00-03:00 – Asnyka
03:00-04:00 – Cholewińskiego
04:00-05:00 – Dworcowa
05:00-06:00 – Koszarowa
06:00-07:00 – Prusa, Sadowa, Wiśniowa, Malinowa
07:00-08:00 – MSZA ŚWIĘTA
08:00-09:00 – Sommera
09:00-10:00 – Ks. Lissowskiego
10:00-11:00 – MSZA ŚWIĘTA
11:00-12:00 – Słoneczna
12:00-13:00 – Starorypin Plebanka
13:00-14:00 – Marianki
14:00-15:00 – Godziszewy
15:00-16:00 – Ogrodowa
16:00-17:00 – Cicha, Norwida, Słowackiego
17:00-18:00 – MSZA ŚWIĘTA

POMOC DLA JULKI

Julka ma17 lat i jest chora na nowotwór tkanek miękkich, tzw. mięsak.  Dziewczynka bardzo cierpi. Miesięczne koszty leczenia i cotygodniowe dojazdy do szpitala wynoszą ok. 2000zł. Dlatego rodzice Julii zwracają się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. Dobro wraca!

 

 

PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY

ZAPRASZAMY NA  PIKNIK  RODZINNY    19 CZERWCA 20022

W programie:

14.00 Rozpoczęcie pikniku

Jubileusze 25, 50, 60 – lecie zawarcia sakramentu małżeństwa   z udziałem zespołu młodzieżowego  i scholi działających przy naszej parafii

14.30 – 16.30 Blok  artystyczny:

·        Występ Przedszkola ze  Skrwilna

·        Konkurs wiedzy o Parafii św. Stanisława Kostki    część I

·        Występ Przedszkola nr 1

·        Występ Scholi Parafialnej

·        Występ Przedszkola  nr  2

·        Konkurs Wiedzy o Parafii św. Stanisława Kostki  część II

·        Występ Przedszkola nr 3

·        Konkurs Wiedzy o parafii  św. Stanisława Kostki  cz III

16.30 – 18.30 „Bajeczny Świat”     Spotkanie  z maskotką „Pandą” i animatorką z Sierpca – gry i zabawy dla dzieci.       

18.30  Wręczenie nagród księdza proboszcza laureatom „Konkursu  Wiedzy o Parafii św. Stanisława Kostki”

Zakończenie Pikniku Rodzinnego

DODATKOWE  ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE :

·        Degustacja potraw regionalnych – Koła Gospodyń Wiejskich

·        Grill z kiełbaskami

·        Ciasta domowe

·        Pokazy wozów bojowych straży pożarnych

·        Pokazy samochodów  policji powiatowej

·        Pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi

 

Organizatorzy: Parafia Świętego Stanisława Kostki w Rypinie, ruchy i stowarzyszenia działające przy parafii

Sponsorzy:  Rypiński Dom Kultury,  Gmina Rypin, Piekarnia-Cukiernia Pati

 

Patron medialny: Katolickie Radio Diecezji Płockiej

SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO

Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU

„RODZINA AMORIS LAETITIA

I DIECEZJALNEGO ŚWIĘTA RODZINY

Kochani Diecezjanie!

 

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założona w stolicy naszej diecezji w 1993 r.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny dnia 5 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, liczę na obecność rodziców, dzieci, babci i dziadków, a także duszpasterzy, katechetów, wychowawców i osób konsekrowanych. Uroczystość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, a następnie w radosnym, dziesiątym już Marszu dla Życia i Rodziny, przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego, by w czasie festynu dziękować Bogu za dar życia i nasze rodziny. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji.

Wszystkich Diecezjan ogarniam moją modlitwą i pamięcią. Przyjmijcie życzenia wstawiennictwa Królowej Rodzin na zmagania codzienności oraz pasterskie błogosławieństwo, którym obejmuję również chorych, cierpiących i przeżywających różne trudności życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech czuwa nad Wami Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan!

 

Płock, dnia 22 maja 2022 r.

Wasz biskup Piotr

ŻYCZENIA PASCHALNE BISKUPA PŁOCKIEGO A. D. 2022

Umiłowani Diecezjanie

i Goście z Ukrainy przebywający na terenie naszej Diecezji!

 

„Wiara nie uwalnia nas od udręk życia,

ale pozwala nam przejść przez nie

w zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie,

z wielką nadzieją, która nie zawodzi…”

Orędzie Ojca Świętego Franciszka

na Wielki Post 2022

Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję!

Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności.

Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.

 

Płock, Pascha A. D. 2022

 

Wasz Biskup Piotr

Życzenia

Drodzy Bracia i Siostry dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

W Wielkanoc składamy sobie życzenia radosnych świąt.  Święty Serafin z Sarowa przebywał przez wiele lat na pustkowiu. W tym czasie nie rozmawiał z nikim, nawet z zakonnikami, którzy przynosili mu czasem pożywienie. Po wielu latach modlitwy i całkowitego milczenia, poczuł, że Bóg posyła go do współbraci do klasztoru i do ludzi. Wiele osób słyszało o jego świątobliwym życiu i przychodziło, by prosić go o radę. Św. Serafin powtarzał wówczas jedno zdanie: „Moją radością jest Chrystus zmartwychwstały!”. To jedno zdanie przywracało wiarę, nadzieję i miłość (R. Cantalamessa). Życzę wam również, by waszą codzienną radością był Chrystus zmartwychwstały. By on sam prowadził was w wierze, nadziei i miłości do zmartwychwstania i życia wiecznego w niebie.

Duszpasterze Parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 02 – 06.02.2022

Sobota 02.04.2022

18.00 – Msza św. – rozpoczęcie rekolekcji.

 

NIEDZIELA  03.04.2022

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

09.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

11.00 – Msza św. dla rodzin z udziałem dzieci.

13.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży.

 

PONIEDZIAŁEK / WTOREK  04 – 05.04.2022

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

08.30 – Spotkanie z udziałem dzieci klas 0-III.pot

10.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

11.15 – Spotkanie z udziałem dzieci klas IV-VIII.

17.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

18.30 Spotkanie dla młodzieży. 

20.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

 

ŚRODA  06.04.2022

07.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

08.30 – Msza św.  z udziałem dzieci klas 0-III.

10.00 – Msza św.  z udziałem osób, starszych, chorych.pot

11.15 – Msza św. z udziałem dzieci klas IV-VIII.

17.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

18.30 Msza św. dla młodzieży. 

20.00 – Msza św. z udziałem dorosłych.

 

Rekolekcje poprowadzi:

Ks. mgr Jacek Gołębiowski – proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.

Spowiedź:  Poniedziałek, Wtorek pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.

                   

Chorych odwiedzimy  na konkretne wezwanie.

Odbiór szatek pierwszokomunijnych – 07 kwietnia 2022 w auli domu parafialnego:

        Szkoła Podstawowa nr1 i szkoły wiejskie godz. 17.00

        Szkoła Podstawowa nr 3 godz. 17.30

 

Terminy spotkań komunijnych w ramach przygotowania bliższego:

        klasy trzecie  SP 1 i z wiosek

            13 kwietnia godz. 16.30

            20 kwietnia godz. 16.30

            27 kwietnia godz. 16.30

            04 maja godz. 16.30

        klasy czwarte  SP 1 i z wiosek:

            12 kwietnia godz. 16.30

            21 kwietnia godz. 16.30

            28 kwietnia godz. 16.30

            05 maja godz. 18.30

        klasy trzecie  SP 3:

            11 kwietna godz. 16.30

            25 kwietnia godz. 16.30

            Pozostałe terminy zostaną podane

        klasy czwarte  SP 3:

            26 kwietnia godz. 16.30

            05 maja godz. 16.30

 

            Pozostałe terminy zostaną podane

Kuria diecezjalna płocka zaleca  kapłanom i świeckim dużą ostrożność i roztropność w udzielaniu pożyczek pieniężnych proszącym o to osobom (m.in. również kapłanom). Przed podjęciem decyzji o pożyczce warto skonsultować wiarygodność osoby proszącej o pieniądze i opinię o niej (np. z Kurią Diecezjalną Płocką).